Peelingi gommage i peel-off

gommage

Peeling gommage to jeden z doskonałych sposobów na piękną skórę

Peelingi gommage i peel-off to coraz chętniej wykorzystywane w pielęgnacji skóry zabiegi, które można wykonywać samodzielnie. Stanowią uzupełnienie szerokiego zakresu zabiegów estetycznych, a przeznaczone do ich przeprowadzenia preparaty kosmetyczne są szeroko dostępne, głównie w sklepach internetowych. Można je również znaleźć wśród bardzo popularnych kosmetyków z Ameryki czy z Rosji.

Jak dotąd opisaliśmy działanie peelingów przeznaczonych dla skóry suchej (peeling enzymatyczny) oraz tłustej i łojowatej (skrub, kawowy, migdałowy). Pozostaje jeszcze wspomnieć o peelingach, które zaleca się do skóry normalnej i mieszanej. Można je także stosować przy skórze tłustej, ale nie są w tym przypadku tak efektywne, mają bowiem bardzo delikatny charakter i nie są mechaniczne. Mowa to o peelingach typu gommage oraz peel-off.

Na czym polega peeling gommage

Pierwszy opiera się na bazie drobno zmielonych zbóż. Nakłada się go na twarz w formie maseczki, a następnie czeka kilka minut, aż zaschnie. Wówczas ściera się go z twarzy, a tę przemywa wodą. Jest to prosty i szybki sposób na poprawienie wyglądu naszej cery.

Peeling gommage to również kosmetyk naturalny, proponowany przez wiele różnych marek, m.in. Planeta Organica czy Natura Siberica. Dzięki naturalnym składnikom roślinnym i unikaniu stosowania szkodliwych i drażniących środków chemicznych pielęgnacja skóry jest w pełni bezpieczna i skuteczna. Kosmetyki ekologiczne o właściwościach peelingujących mają najczęściej dodatek kawy, cukru, soli lub mielonych łupin orzechów. Swoją łagodność zawdzięczają m.in. dodatkom olejków naturalnych, takich jak olej kokosowy, olej arganowy czy olej jojoba, a także wspaniałych ekstraktów roślinnych.

Czym jest peel-off

Drugi z wymienionych także jest formą maseczki stworzonej z odpowiedniej kompozycji polimerów. Ma galaretowatą konsystencję. Należy nałożyć cienką warstwę na twarz i poczekać na jej zaschnięcie. Po paru minutach można ściągnąć z twarzy cienką elastyczną błonkę, wraz z którą pozbędziemy się obumarłych komórek oraz nadmiaru wydzieliny łojowej. Ten rodzaj peelingu jest szczególnie zalecany w przypadku skóry wrażliwej, gdyż delikatnie oczyszcza, odświeża i wygładza skórę twarzy.

Kraina Zabaw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *