Peeling głęboki

peeling głęboki

Działanie peelingu głębokiego jest bardzo silne

Peeling głęboki to jeden z coraz częściej wykonywanych zabiegów złuszczania naskórka. Jego działanie jest bardzo silne, dlatego nie zaleca się go każdemu. Sprawdźmy co warto o nim wiedzieć.

Wiele z nas, w celu poprawy kondycji naszej skóry, decyduje się na wizytę w salonie kosmetycznym. Najczęściej korzystamy tam z różnego rodzaju peelingów bądź zabiegów mikrodermabrazji. Są to sprawdzone i skuteczne sposoby na walkę z przeróżnymi mankamentami skóry, takimi jak np. blizny potrądzikowe. Czasem jednak bywa, że problemy skórne, z jakimi się zmagamy, wymagają jeszcze większej pracy, niż złuszczanie warstwy rogowej naskórka. Jeśli chcemy skutecznie walczyć z pierwszymi zmarszczkami, uszkodzeniami posłonecznymi, poważnymi przebarwieniami, a nawet piegami, warto rozważyć specjalistyczny zabieg, jakim jest peeling głęboki.

Peeling głęboki – Co warto wiedzieć przed zapisaniem się na taki zabieg?

Przede wszystkim działa on na o wiele głębsze warstwy skóry niż zwykły peeling. W związku z tym nie jest on bezbolesny, przez co wykonuje się go w znieczuleniu i w obecności anestezjologa. Przeciwwskazaniami dla zabiegu są: ciąża i okres laktacji, alergie, choroby autoimmunologiczne, aktywna opryszczka, ostre zmiany trądzikowe, niedawno przebyty zabieg chirurgiczny twarzy, bądź nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV.

Po wykonaniu zabiegu na twarz nakłada się opatrunki, gdyż skóra poddana peelingowi głębokiemu potrzebuje nawet dwóch tygodni, aby się zagoić. Co więcej, po wspomnianych dwóch tygodniach gojenia się, skóra może być zaczerwieniona przez kolejne pół roku. Zawsze grozi nam też oczywiście szereg powikłań takich jak: obrzęk, świąd czy przebarwienia.

Jak więc można łatwo wywnioskować, peeling głęboki nie jest zabiegiem, na który można umówić się z dnia na dzień. Decydując się na niego, mając świadomość, że jest to dla skóry proces mocno inwazyjny i wiedząc o ryzyku powikłań, trzeba zadać sobie szereg pytań. Po pierwsze: czy nasza skóra rzeczywiście wymaga tak poważnego zabiegu? Po drugie: czy nie jesteśmy przypadkiem w grupie, która w ogóle nie powinna się na ten zabieg decydować? Po trzecie: czy nasz tryb życia pozwala nam na dwa tygodnie chodzenia z twarzą całą w opatrunkach?

Jeśli na wszystkie pytania udzielimy sobie twierdzącej odpowiedzi, pozostaje nam już tylko poszukiwanie godnego zaufania, specjalistycznego gabinetu kosmetycznego, w którym bez obaw możemy poddać się zabiegowi peelingu głębokiego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *