Peeling kawitacyjny – właściwości i zastosowania
Czym jest peeling kawitacyjny?
Peeling kawitacyjny wykonywany jest urządzeniem emitującym wibracje ultradźwiękowe, które skierowane na wilgotną skórę, wywołując efekt kawitacji. Rozpylona na skórze woda wytwarza mikroskopijne bąbelki wypełnione rozrzedzonym gazem, które nagle pękają pod wpływem drgań ultradźwiękowych. W efekcie następuje rozpad martwych komórek i odsłonięta zostaje młoda warstwa skóry, wolna od nadmiaru bakterii, łoju czy substancji toksycznych.
Jakie są wskazania do stosowania peelingu kawitacyjnego?
Każda osoba powinna włączyć złuszczanie do swojej rutyny pielęgnacyjnej, a peeling kawitacyjny jest odpowiedni dla każdego rodzaju cery. Jest świetnym nieinwazyjnym zabiegiem oczyszczającym dla cery tłustej, a nawet skłonnej do wyprysków i trądziku. Polecany jest również dla skóry, która nie może poddać się manualnemu oczyszczaniu twarzy, ponieważ jest zbyt podatna na podrażnienia, czyli dla skóry bardzo wrażliwej, delikatnej, cienkiej oraz ze zniszczonymi naczynkami.
Peeling kawitacyjny wykonywany jest również w celu przygotowania skóry do innych zabiegów na twarz, ponieważ otwiera pory skóry i ułatwia wchłanianie witamin, minerałów i innych substancji aktywnych do głębszych warstw skóry.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
- ciąża
- nowotwór
- obecność metalowych ciał obcych (np. rozrusznik serca)
- zapalenie
- zakrzepowe zapalenie żył
- osteoporoza
Jak wykonuje się peeling kawitacyjny?
Kosmetolog najpierw usuwa makijaż i oczyszcza skórę roztworem dezynfekującym. Następnie po nałożeniu serum na skórę kosmetolog delikatnie usuwa martwe komórki naskórka za pomocą urządzenia hydrasonicznego, wyposażonego w płaską końcówkę ze stali nierdzewnej. Zabieg jest bezbolesny i nie sprawia przykrości. Wibracje odczuwane przez pacjenta przypominają masaż twarzy szczoteczką elektryczną. Zabieg kończy się mikromasażem i nałożeniem maski nawilżającej. Skóra po zabiegu może być nieco zaczerwieniona, jednak efekt ten najczęściej mija po 24 godzinach. W okresie tzw. rekonwalescencji często poleca się stosować domowe i delikatne kosmetyki pielęgnacyjne, takie jak olej rycynowy.
Jakie są korzyści i efekty zabiegu?
- zabieg jest bezpieczny i bezbolesny
- brak efektów ubocznych
- odpowiedni dla każdego rodzaju skóry
- usuwa sebum, martwy naskórek i zaskórniki
- poprawia wygląd blizn
- regeneruje i głęboko złuszcza naskórek
- odblokowuje pory
- poprawia mikrokrążenie
- wyrównuje koloryt skóry
- stymuluje produkcję kolagenu
Jakie są zalecenia pozabiegowe?
Przez trzy tygodnie po zabiegu zaleca się ochronę skóry przed nadmiernym słońcem oraz stosowanie kremów przeciwsłonecznych.
Jak często należy peeling kawitacyjny?
Dla osób z cerą normalną peeling kawitacyjny można wykonywać raz w roku, aby podtrzymać efekt zdrowej, promiennej skóry. Pacjenci ze skórą problematyczną powinni wykonywać peeling raz w tygodniu przez okres kilku tygodni (warto skonsultować się z naszym kosmetologiem).