Peeling kawowy

peeling kawowy

Peeling kawowy to równie prosty co skuteczny sposób na gładką skórę. Bardzo popularny wśród wizażystek, gdyż jest prosty w przygotowaniu i daje szybko widoczne efekty. Złuszcza i wygładza skórę oraz poprawia krążenie i ułatwia wchłanianie składników aktywnych z balsamów.

Peeling kawowy może być bardzo pomocny w walce z cellulitem, jeżeli doda się do niego cynamon. Jest to sposób domowy – szybki i tani. Może on mieć również wersję profesjonalną, dostępną wśród kosmetyków z Ameryki lub innych produktów kosmetycznych. Warto przyjrzeć się jego właściwościom i ewentualnym korzyściom pielęgnacyjnym.

Jak go przygotować?

Aby przygotować peeling kawowy będziemy potrzebowali kilka łyżeczek fusów z kawy, oliwki oraz bezzapachowego żelu pod prysznic. Nak każde 3-4 łyżeczki fusów dodajemy po jednej łyżeczce oliwki i żelu. Dodatkowo, dla uzyskania lepszego i bardziej kompleksowego efektu możemy dodać także łyżeczkę cynamonu oraz soli bądź cukru, które zwiększą działanie złuszczające, a także możemy wzbogacić nasz peeling kilkoma kroplami olejków eterycznych, mogących nadać mu piękny zapach. Gdy dokładnie zmieszamy wszystkie składniki uzyskamy produkt gotowy do użytku.

Co dalej?

Nakładamy peeling na te części ciała, które dotknięte zostały cellulitem, a następnie wykonujemy dokładny masaż. Pozwalamy składnikom peelingu wniknąć w naszą skórę, a następnie, po kilkunastu minutach, spłukujemy ciało wodą. Podobny zabieg należy powtarzać 1-2 razy w tygodniu, aż do osiągnięcia spodziewanych efektów.

Peeling kawowy to jeden z podstawowych sposobów pielęgnacji skóry, traktowany często w kategoriach domowych kosmetyków lub kosmetyków naturalnych. Może on przynieść skórze bardzo wiele korzyści zdrowotnych i pielęgnacyjnych. A co najważniejsze – jest niezwykle łatwy do przygotowania i użycia.

kosmetyki naturalne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *