Peelingi do stóp domowej roboty
Peelingi do stóp to nie tylko drogie kosmetyki i kosztowne kuracje. Można z bardzo dobrym skutkiem dbać o stopy, wykorzystując domowe metody. Domowe kuracje peelingowe pozwalają niewielkim kosztem zadbać o swoje stopy.
Peelingi do stóp
W ofertach aptek i drogerii często możemy znaleźć preparaty przeznaczone do pielęgnacji stóp. Obecnie możemy nabyć nie tylko kremy, ale także pilingi do stóp. Peelingi do stóp to zazwyczaj kosmetyki pielęgnacyjne, których zadaniem jest usunąć martwy naskórek i przywrócić stopom gładkość.
Peeling głęboki
Peelingi głębokie to jedne z najbardziej skomplikowanych ze stosowanych peelingów. Ich działanie dociera do głębszych partii skóry. Stosowane są na głębokości 0,61 mm. Zalecane są najczęściej przy uszkodzeniach skóry III i IV stopnia.
Peeling chemiczny
Peeling chemiczny jest zabiegiem polegającym na nałożeniu na skórę specjalnie przygotowanych preparatów zmieszanych ze związków chemicznych posiadających różnorakie stężenie (np. kwasy owocowe).
Peeling cukrowy
Peeling cukrowy jest sposobem na idealnie gładką skórę. Pozostawia ją zdrową i jedwabistą. Salony urody wykonujące zabieg sporo sobie liczą. Istnieje jednak wyjście. Peeling cukrowy można zrobić w warunkach domowych i to niewielkim kosztem.
Peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny to szybki sposób na pozbycie się zaskórników, regeneracji cery i nadaniu jej blasku. Jest to zabieg bezinwazyjny, niezwykle prosty i bezpieczny. Wykorzystuje technikę ultradźwięków, które wnikają w skórę. To za ich pomocą w bezoperacyjny sposób można dogłębnie oczyścić i zregenerować cerę.
Peeling enzymatyczny
Peeling nakłada się na twarz w formie maseczki, którą należy zmyć wodą po czasie podanym na opakowaniu. Należy zwrócić uwagę, aby znajdujący się na twarzy preparat, przez cały czas był lekko wilgotny. Dzięki usunięciu łoju i martwych komórek naskórka, cera staje się gładka i zdrowo wygląda.
Peeling kawowy
To inny równie prosty sposób na gładką skórę. Bardzo popularny wśród wizażystek, gdyż jest prosty w przygotowaniu i daje szybko widoczne efekty. Złuszcza i wygładza skórę oraz poprawia krążenie i ułatwia wchłanianie składników aktywnych z balsamów. Może być także pomocny w walce z cellulitem, jeżeli doda się do niego cynamon. Jest to sposób domowy – szybki i tani.
Peeling migdałowy
Zabieg pozwala nam w widoczny sposób naprawić strukturę przebarwień powierzchownych oraz pozapalnych, a także na redukcję melasy. Ponadto bakteriobójczo działa na skórę, dzięki czemu możemy nie martwić się płytkimi zmarszczkami (u pacjentów od I do IV fototypu). Właściwości kwasu migdałowego pozwolą na rozjaśnienie nieregularnych przez właściwości kwasu migdałowego umożliwiają poprawę stanu skóry z trądzikiem pospolitym z obecnością zaskórników i krost zapalnych.
Peeling skrub
Jest to peeling stosowany w gabinetach kosmetycznych, jako poprzedzający inne rodzaje peelingów zabieg, mający przygotować naszą skórę. Scrub opiera się na drobnoziarnistym proszku wymieszanym z odpowiednim kremem o działaniu złuszczającym, które wcieramy w skórę. W zaciszu własnego domu możemy przygotować peeling typu skrub z rozdrobnionych łupin orzechów, pestek brzoskwiń itd. Czasami warto również wzbogacić nasz preparat o różne substancje rozgrzewające, co korzystnie wpłynie na skórę tłustą i łojowatą.
Peelingi gommage i peel-off
Pierwszy opiera się na bazie drobno zmielonych zbóż. Nakłada się go na twarz w formie maseczki, a następnie czeka kilka minut, aż zaschnie. Wówczas ściera się go z twarzy, a tę przemywa wodą. Jest to prosty i szybki sposób na poprawienie wyglądu naszej cery.