Domowy peeling do twarzy sposobem na doskonałą cerę

domowy peeling

Domowy peeling do twarzy może dawać wspaniałe efekty estetyczne

Domowe kosmetyki to ostatni krzyk mody. O ich skuteczności krążą wręcz legendy, pojawiają się już jednak pierwsze głosy o możliwym szkodliwym działaniu. Jednak trend ten obserwujemy z zainteresowaniem i jak na razie ocenić go chyba należy na plus. Łatwy przepis na domowy peeling do twarzy wydaje się prawdziwym kluczem do sukcesu w codziennej pielęgnacji cery. Bardzo często może on zastąpić zabiegi profesjonalne, takie jak peeling kawitacyjny.

Jednym z podstawowych atutów domowych kosmetyków ma być ich cena. Różnie można na to spojrzeć. Jest to spory wydatek, ale powstające kosmetyki są dużo wydajniejsze niż kupne, dlatego cena liczona na użycie jest niższa, ale zanim skompletujesz potrzebne produkty, trzeba portfel trochę oczyścić. Domowe kosmetyki trzeba bowiem wykonać przede wszystkim na jakiejś bazie: czystym kremie, glince itd. Tutaj pojawia się zawsze problem, który z półproduktów wybrać, bo wybór na rynku jest spory, ale nie każdy z nich jest odpowiednio wysokiej jakości.

Natura a domowy peeling

Domowe kosmetyki powstają jako odzew na przelewającą się zewsząd potencjalnie szkodliwą chemię. Oczywiście to rzecz gustu, czy wybierasz dodatki naturalne czy jakieś syntetyki, natomiast faktem jest, że większość osób stawia jednak na domowe kosmetyki naturalne. Tu kolejny problem, na który musisz uważać – jeśli używasz na przykład kawy, to też nie jest takie oczywiste, że to produkt naturalny. Zakup mielonej kawy też jest przecież zakupem kota w worku. Faktem jednak jest, że dzięki domowym kosmetykom można znacznie bliżej poznać zalety kosmetyków naturalnych, niż jeśli korzystasz jedynie z gotowców.

Zdrowie jest najważniejsze

Ze zdrowotnym działaniem kosmetyków domowych bywa różnie. Przede wszystkim wszystkie preparaty naturalne są delikatniejsze od syntetycznych, więc efektu BOOM nie zobaczysz. O ile użyjesz dobrej jakości półproduktów, zachowasz zasady higieny i recepturę przepisu na konkretny kosmetyk, to rzeczywiście do zdrowia będzie już niedaleko. Ten warunek jest jednak najważniejszy: półprodukty nie mogą być skażone szkodliwymi dodatkami, a to nie jest oczywiste.

Domowe peelingi

Najczęściej powstającym domowym kosmetykiem jest peeling. Nieco rzadziej tworzone są maseczki. Oczywiście wynika to z łatwości przygotowania tych dwóch rodzajów kosmetyków: najprostszy peeling to po prostu zmielona kawa w niewielkiej ilości wody lub fusy kawowe, natomiast żeby zrobić kawową maseczkę, dodaje się do tego zwykle mleka, miodu lub cukru – w zależności od oczekiwanego efektu.

Domowy peeling najczęściej jako bazę wykorzystuje cukier lub kawę właśnie. Należy unikać soli (chyba że używasz soli morskiej), ponieważ wysusza ona skórę. Niektóre receptury zalecają użycie drobnej kaszy (kuskus, kukurydziana lub manna), natomiast dobór dodatków, nazwijmy je funkcjonalnymi, zależy tylko od oczekiwanego efektu. Może to być mleko (krowie lub kozie), jaja, cukier (albo naturalny miód dla lepszego efektu), dodatki mineralne lub organiczne, a także na przykład kupiony w drogerii kwas hialuronowy lub inne dodatki kosmetyczne.

Nie dodaje się żadnych barwników ani aromatów, natomiast można wzbogacić peeling o sok lub ekstrakt z owoców, warzyw, liści polnych roślin (ale zbieranych w czystym miejscu, najlepiej własnym ogródku). Receptura jest zawsze taka sama – po prostu miesza się wszystkie składniki w odpowiednich proporcjach i dodaje albo bazy, albo wody (najlepiej demineralizowanej, ale może tez być mineralna, nie mylić ze stołową, sprzedawaną jako mineralna) w zależności od pożądanej konsystencji. Taki kosmetyk dobrze się wchłania, natomiast skuteczność – cóż, wiele zależy od wprawy przygotowującego. Po kilku próbach na pewno będzie lepiej i każda kolejna próba da Ci większe zadowolenie.

Natura Siberica

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *