Peeling skrub w pielęgnacji skóry

Peeling skrub jest jednym ze sposobów na uzyskanie gładkiej i świeżej skóry. Doskonale wyrównuje strukturę i odcień cery, a tym samym sprawia, że staje się ona ładniejsza i bardziej atrakcyjna.

Jest to peeling stosowany w gabinetach kosmetycznych, jako poprzedzający inne rodzaje peelingów zabieg, mający przygotować naszą skórę. Scrub opiera się na drobnoziarnistym proszku wymieszanym z odpowiednim kremem o działaniu złuszczającym, które wcieramy w skórę. W zaciszu własnego domu możemy przygotować peeling typu skrub z rozdrobnionych łupin orzechów, pestek brzoskwiń itd. Czasami warto również wzbogacić nasz preparat o różne substancje rozgrzewające, co korzystnie wpłynie na skórę tłustą i łojowatą.

Ten rodzaj peelingu stosuje się zarówno na twarzy, jak i na pozostałych obszarach ciała. Należy pamiętać, aby przed zabiegiem odświeżyć naszą skórę i zadbać o jej wilgotność.

Dlaczego warto stosować skrub?

Jak już było powiedziane – jest to zabieg wstępny w większości gabinetów kosmetycznych. Jest to najlepsza rekomendacja dla tego rodzaju peelingu. Jego głównymi zaletami są duża efektywność oraz możliwość stosowania na różnych częściach ciała. Jest to prosty sposób, aby odświeżyć naszą skórę i nadać jej promienny wygląd.

Zabieg powinno stosować się przynajmniej raz w tygodniu. Dzięki przyśpieszeniu złuszczania naskórka, zapewnimy sobie odpowiednią regenerację naszej cery. Stosując go, będzie można zapomnieć o zaskórnikach i pryszczach. Warto również pamiętać, że skóra po zabiegu lepiej wchłania wszelkie kosmetyki, dlatego warto używać kremów i balsamów bezpośrednio po wykonaniu peelingu. Na tej samej zasadzie, jeżeli stosujemy samoopalacz, po zabiegu będzie można pokryć skórę w sposób bardziej równomierny, a „opalenizna” będzie bardziej trwała.

W pierwszej kolejności warto zawsze wybierać kosmetyki organiczne, oparte na formułach roślinnych i olejkach naturalnych.

O czym warto pamiętać

Istnieje również kilka zasad, o których należy pamiętać. Po pierwsze nie należy stosować peelingu przez okres dnia po depilacji, gdyż można w ten sposób podrażnić skórę i zaszkodzić sobie zamiast pomóc. Nie należy również stosować peelingu na obszarze skóry dotkniętej trądzikiem czy wysypką, gdyż w takiej sytuacji dokonanie zabiegu, może spowodować rozsianie niedoskonałości na większym obszarze naszego ciała.

sposób na zmarszczki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *