Peeling skóry głowy – Najważniejsze wskazówki
Peeling skóry głowy to coraz bardziej popularny i chętnie stosowany zabieg kosmetyczny. Poniżej przedstawiamy jakie zapewnia korzyści i jak należy z niego korzystać. Zachęcamy do lektury.
Skóra na naszym ciele naturalnie zrzuca martwe komórki naskórka i zastępuje je nowymi. Jednak niewielka pomoc zewnętrzna w postaci złuszczania może z łatwością usunąć te martwe komórki naskórka, a także nadmiar sebum. Z pewnością można praktykować regularne złuszczanie skóry twarzy, np. dwa razy w tygodniu. Nie można jednak zapominać, że skóra głowy również zrzuca martwy naskórek, który gromadzi się u nasady włosów.
Dlaczego peeling na głowie może być potrzebny?
Sebum, martwy naskórek, brud i pozostałości produktów kosmetycznych mogą powodować gromadzenie się nieczystości i hamować wzrost włosów. Brak odpowiednich działań może w konsekwencji powodować inne problemy z włosami. Regularne złuszczanie skóry głowy może temu zapobiec wraz z innymi problemami włosów, takimi jak wypadanie włosów, przerzedzenie włosów, łupież itp. Oto dlaczego i jak należy złuszczać skórę głowy.
Peeling skóry głowy – najważniejsze korzyści
- Wspomaga wzrost włosów: podczas mycia głowy szamponem usuwa się zabrudzenia powierzchniowe, natomiast złuszczanie oczyszcza skórę głowy, usuwając nagromadzone martwe komórki naskórka wraz z brudem i sebum. Regularne złuszczanie skóry głowy tworzy zdrowe środowisko do wzrostu włosów. Poprawia również ukrwienie skóry głowy, przyspieszając tym samym wzrost włosów.
- Zapobiega łupieżowi i suchości: łupież to najczęstsze schorzenie skóry głowy. Jest to wskazówka, że masz suchą lub podrażnioną skórę głowy. Można to naprawić za pomocą regularnego złuszczania. Peeling wspomaga produkcję naturalnych olejków w skórze głowy, dzięki czemu jest ona zdrowa i zapobiega dalszemu łuszczeniu się.
- Sprawia, że włosy są zdrowe i lśniące: Złuszczanie skóry głowy pomaga oczyścić mieszki włosowe, z których wyrastają włosy. Dzięki temu nowy porost włosów jest zdrowy, lśniący i mocny. Warto również przy tym wspierać się działaniem oleju rycynowego, który doskonale wspiera regenerację skóry głowy.
Jak stosować peeling skóry głowy?
Aby uzyskać najlepsze rezultaty, złuszczanie skóry głowy zwykle wykonuje się na świeżo umytych, mokrych włosach. Należy to robić przynajmniej raz w tygodniu za pomocą kupionego w sklepie lub samodzielnie wykonanego peelingu do skóry głowy. Jeśli masz wrażliwą skórę głowy, nie wykonuj zabiegu bez uprzedniej konsultacji z ekspertem.
Najłatwiejszym sposobem na samodzielne wykonanie peelingu skóry głowy w domu jest zmieszanie równych porcji oliwy z oliwek i brązowego cukru. Powoli wmasuj mieszankę w skórę głowy okrężnymi ruchami i używaj do tego tylko samych opuszków palców. Paznokcie mogą podrażnić skórę głowy i podrażnić skórę. Po kilku minutach spłucz głowę wodą. Aby dogłębnie oczyścić skórę głowy i usunąć nieczystości, możesz również użyć detoksykującego szamponu. Szampon z korzenia żeńszenia i z olejem neem jest jest doskonałą propozycją do tego rodzaju zabiegu.