Peeling chemiczny

peeling chemiczny

Peeling chemiczny to zabieg bardzo intensywnego złuszczania naskórka, przy pomocy odpowiednio dobranych substancji. Może zapewnić on wspaniałe rezultaty, jednak do zastosowania zabiegu należy posiadać pewne doświadczenie.

Każda z nas pragnie mieć idealną cerę. Gładką, pozbawioną wszelkich niedoskonałości, promienną, piękną i przede wszystkim zdrową. Jednak nie każda z nas rodzi się z predyspozycjami do nieskazitelnej skóry, i to musimy sobie uświadomić, zaakceptować i… jak najbardziej się tą nieprzychylnością losu nie przejmować. W końcu nic nie jest niemożliwe. Do wszystkiego możemy dotrzeć, jeśli tylko damy temu szansę!

Nasze wybawienie do przepięknej cery jest bliżej i łatwiej osiągalne, niż można by się spodziewać. Peeling chemiczny jest zabiegiem nieinwazyjnym stosowanym głównie na twarz, choć miłośniczki jego efektów decydują się także na poddawanie zabiegom szyi oraz dłoni. Polega na usunięciu martwego naskórka poprzez nałożenie i wmasowanie w skórę substancji chemicznej. Peeling chemiczny posiada szeroką gamę zastosowań wobec czego nadaje się na stosowanie zarówno dla osób młodszych, zmagających się z trądzikiem, jak i starszych – posiadających widoczne zmarszczki.

Peeling chemiczny – Główne zadania

  • usunięcie martwego naskórka
  • poprawa wyglądu i kondycji skóry
  • walka ze zmarszczkami
  • walka z bliznami potrądzikowymi, nierównościami skóry
  • walka z przebarwieniami na skórze

Jaki peeling powinnam wybrać – rodzaje peelingów chemicznych

Peeling powierzchniowy –  stosowany jest przede wszystkim w celu usunięcia płytkich blizn, niewielkich przebarwień skórnych oraz drobnych zmarszczek. Ze względu na powierzchowność zabieg ten może być wykonywany przez lekarza dermatologa lub przez wyszkoloną kosmetyczkę.

Peeling o głębokości średniej – dociera pod naskórek, pobudza pracę komórek skóry właściwej powodując wzrost produkcji kolagenu i elastyny. Stosowany jest do zlikwidowania większych zmarszczek, blizn oraz przebarwień. Ze względu na większe zaawansowanie zabieg ten może być przeprowadzany tylko przez lekarza.

Peeling głęboki – najbardziej zaawansowany peeling chemiczny, dociera do skóry właściwej. Wymaga użycia znacznie silniejszych substancji chemicznych, pomaga pozbyć się głębokich blizn oraz zmarszczek. Wykonywany jest wyłącznie przez lekarza.

zdrowa skóra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *