Peeling enzymatyczny

peeling enzymatyczny

Peeling enzymatyczny to jeden z częściej wykonywanych zabiegów kosmetycznych, mających na celu uzyskanie gładkiej i wyrównanej cery twarzy. Wykorzystuje się w nim kwasy owocowe, o najlepszych właściwościach oczyszczających i złuszczających. Do wykonywania zabiegów we własnym domu można używać również kosmetyków naturalnych z kwasami AHA.

Peeling enzymatyczny to zabieg złuszczania naskórka, który wykonuje się za pomocą preparatu zawierającego enzymy roślinne: papainy z papai oraz bromelainy z ananasa.

Peeling enzymatyczny znajduje zastosowanie zazwyczaj przy pielęgnacji cery suchej i wrażliwej. Dzieje się tak dlatego, że w przeciwieństwie do peelingów mechanicznych, nie podrażnia on skóry.

Zaleca się stosować peeling w okresie wiosennym i jesiennym, kiedy jest on najbardziej skuteczny.

Jak to działa?

Peeling nakłada się na twarz w formie maseczki, którą należy zmyć wodą po czasie podanym na opakowaniu. Należy zwrócić uwagę, aby znajdujący się na twarzy preparat, przez cały czas był lekko wilgotny. Dzięki usunięciu łoju i martwych komórek naskórka, cera staje się gładka i zdrowo wygląda.

Wiele kosmetyków organicznych zawiera również kwasy owocowe, cieszące się skutecznymi właściwościami złuszczającymi i oczyszczającymi. Dotyczy to głównie scrubów do twarzy, kremów i maseczek do twarzy. Produkty tego typu są również niezwykle popularne wśród kosmetyków amerykańskich i rosyjskich.

Jak wybrać odpowiedni produkt?

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnorodnych produktów, których ceny wahają się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Warto przy wyborze peelingu skonsultować się z pracownikiem drogerii, który powinien pomóc wybrać nam najbardziej odpowiedni produkt.

Peeling enzymatyczny do samodzielnego użycia można dostać w najlepszych drogeriach internetowych, oferujących najwyższej jakości i skuteczności produkty pielęgnacyjne.

zmarszczki mimiczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *