Peeling migdałowy

peeling migdałowy

Kwas migdałowy do zabiegów pielęgnacyjnych otrzymuje się go poprzez hydrolizę wyciągu z gorzkich migdałów. Peeling migdałowy posiada działanie antybakteryjne i odbarwiające. Dzięki swoim właściwością od wielu lat sprawdza się w medycynie, wykorzystywany do leczenia takich chorób skórnych jak trądzik czy nieregularne przebarwienia.

Ogromną zaletą kwasu migdałowego jest fakt posiadania przezeń podwójnej natury – łączy on w sobie działanie kosmetyczne z antybakteryjnym, dzięki czemu ma zbawienny wpływ na naszą skórę.

Jak działa peeling kwasem migdałowym?

Zabieg pozwala nam w widoczny sposób naprawić strukturę przebarwień powierzchownych oraz pozapalnych, a także na redukcję melasy. Ponadto bakteriobójcze urę skóry, dzięki czemu możemy nie martwić się płytkimi zmarszczkami (u pacjentów od I do IV fototypu). Właściwości kwasu migdałowego pozwolą na rozjaśnienie nieregularnych przz właściwości kwasu migdałowego umożliwiają poprawę stanu skóry z trądzikiem pospolitym z obecnością zaskórników i krost zapalnych.

Dostępne są dwie formy peelingu migdałowego:

  • ALMOND 50 – zawiera 50% kwasu migdałowego, kwas fitowy, EDTA (kwas etylenodiaminotetraoctowy), glikol propylenowy.
  • ALMOND PLUS – zawiera kwas migdałowy 70%, kwas tioglikolowy, kwas fitowy, glikol propylenowy.

Istnieje możliwość przeprowadzenia kuracji domowej, jednak w przypadku preparatów o tak dużym stężeniu, zabiegi przeprowadzane są przez fachowców.

Jakie są zalety peelingów?

Zaletą peelingów jest Zabiegi można często powtarzać. Prawie w ogóle nie występuje ryzyko powstawania pozapalnych hiperpigmentacji. Kwas migdałowy można łączyć z innymi specyfikami dla uzyskania odmiennych efektów.

Kiedy zaleca się peeling kwasem migdałowym?

  • trądzik i blizny po trądziku;
  • skóra łojotokowa;
  • fotostarzenie skóry;

Jak przygotować peeling migdałowy?

Zaczynamy od oczyszczenia skóry, na którą chcemy nałożyć peeling migdałowy. Dobrze jest również skorzystać z produktu do pre-peelingu – zawiera on śladową ilość kwasu migdałowego oraz inne substancje: kwas glikolowy, pirogronowy i mlekowy. Po odpowiednim czasie należy dokładnie zmyć preparat i osuszyć twarz.

Peeling nałożyć i odczekać 10-20 minut. W rzadkich przypadkach wcześniej może pojawić się rumień – wówczas nie należy czekać aż minie zakładany czas, ale wcześniej zmyć peeling wodą.

Następnie należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie i pielęgnację skóry. W tym celu skórę należy nawilżyć odpowiednim kremem, najlepiej zawierającym kwas fitowy, masło karite, kolagen morski, witaminy A, E i C, olejek jojoba. Dzięki temu zapewnimy naszej skórze ochronę i zdrowy wygląd po zabiegu.

Jeżeli nie wystąpi rumień, a nasza skóra dobrze zareaguje na taką formę zabiegu, można go po niedługim czasie powtórzyć (w ramach tej samej wizyty u lekarza), dla wzmocnienia efektu i uzyskania większych korzyści.

W trakcie kolejnych dni warto stosować NEUTRAL PEEL – krem „stand by”, który zawiera w swoim składzie kwas fitowy, będący naturalnym antyoksydantem, rosa mosqueta, która pomoże nam w odbudowie struktury skóry, kwas beta-glycyrrhizowy, mający działanie przeciwzapalne. Ponadto zapewni on nam ochronę przed słońcem i zapewni podtrzymanie działania peelingu.

Oprócz tego zaleca się stosowanie ALMOND COMPLEX – żelu regenerującego, dzięki któremu nasza skóra będzie utrzymywana w optymalnym stanie. Również on ma działanie przeciwsłoneczne.

Wspomnijmy w tym miejscu, że w kuracji domowej nie należy stosować kwasu migdałowego o stężeniu większym niż 10%. Zabiegi z użyciem preparatu o większym stężeniu są przeprowadzane w salonach kosmetycznych oraz u dermatologa.

Jak widać peeling migdałowy może być doskonałym sposobem na odzyskanie przez skórę doskonałej równowagi zdrowotnej i estetycznej.

pielęgnacja włosów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *